Eğitmenlerimiz

Önder Topbaş

Önder Topbaş

  Kocaeli Üniversitesi Sualtı Topluluğu Eğitmeni olan Önder Topbaş 1978 yılında doğmuştur. Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Sağlık Memurluğu Bölümü’nden 2003 yılında mezun olan Topbaş sonrasında Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Sağlık Hizmetleri ve Hastane Yönetimi bölümünde yüksek lisansını tamamlamış ve Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Sorumlu Anestezi Teknikeri olarak görev almaktadır.

  1998 yılında KOÜSAT’a üye olan Topbaş TSSF-CMAS 2* Dalış Eğitmeni ve Enriched Air Nitrox Diver brövelerine sahiptir.

  Önder Topbaş önceki yıllarda Tıp Fakültesi Hastanesi Anestezi'de görevini icra ederken, ayrıca KOÜSAT Yönetim Kurulu’nda 1999 yılında Malzeme Sorumlusu, 2000 yılında Saymanlık, 2001 yılında Başkan Yardımcısı ve 2002 yılında da Başkanlık görevlerinde bulunmuştur. Daha sonraki yıllarda defalarca denetleme kurulunda başkanlık ve diğer görevlerde bulunmuştur.

  Topbaş’ın kulüp hakkındaki düşünceleri şöyledir;

  KOÜSAT’ı dalış disiplini yüksek ve dalışın en eğlenceli yapıldığı üniversite kulüplerinden biri diye tanımlayabilirim. Bünyesindeki dalıcılara dalış sporu ya da eğlencesi yanında kişileri tanıma, analiz etme, yardımlaşma, birlikte hareket etme, hayatı anlama vb. birçok konuda gelişmesini sağlayan,  geleceğe ışık tutma konularında da yol gösterici bir platformdur. Bu durumu defalarca tecrübe etmişimdir. KOÜSAT üyesi iseniz;ya çok kuvvetli dostluklar kurmuşunuzdur, ya da en iyi dostlarınıza kulübe gelmesi için tavsiye etmişsiniz diyebilirim. Kendi adıma KOÜSAT’a çok şey borçluyum.

  KOÜSAT üyelerine söyleyeceğim en önemli şey hepimizin çok şanslı olduğudur. Kulübün dününde olduğu gibi, bugününde ve yarınında da emeği geçen ya da geçecek herkese sonsuz teşekkür ediyorum.

  Dalışlarda asla unutulmaması gereken şey, dikkati ve disiplini elden bırakmamaktır. Asla bana bir şey olmaz demeyin.

  Sağlıklı günlerde iyi dalışlar dilerim. 

Geri Dön
koüsat © 2014 mehmet soyuer'in anısına emir caynak tarafından programlanmıştır.
echo <<
 

EOF;