Eğitmenlerimiz

Birol Demirci

Birol Demirci

Kocaeli Üniversitesi Sualtı Topluluğu Eğitim Danışma Kurulu Başkanı ve Eğitmeni olan Birol DEMİRCİ 1969'da denize çok uzak bir yerde, Kars'ta  doğmuştur. Kars'ta başladığı eğitim yaşamını Ankara'da sürdürdü. Ankara Ömer Seyfettin Lisesini 1986'da bitiren DEMİRCİ Hacettepe Üniversitesi Tarih Bölümünden 1990'da mezun olmuştur.  Ankara Üniversitesi DTCF Sosyal Bilimler Enstitüsünde Cumhuriyet Tarihi Bölümünde yüksek lisans yaptı. Bursa ve Ankara'da memuriyet ve öğretmenlik yaptıktan sonra 2002'den bu zamana kadar Kocaeli Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölümünde görev yapmaya başlamıştır.

 Sualtına ilgisi, pek çok dalıcı gibi, Kaptan  Cousteau'nun belgeselleriyle olmasına rağmen ancak 2000 yılında yine denizi olmayan bir kentte, Ankara'da ilk dalış eğitimini alarak o gizemli dünyayla tanıştı. 2006 yılında CMAS 1 * Eğitmen, 2009'da Rehber Balıkadam, 2010'da CMAS 2 * Eğitmen, 2012'de SSI Advanced Eğitmen, 2013'de ise TSSF'nin çeşitli dallarında Uzman Eğitmen oldu. Uzun zamandır aktif olarak KOÜSAT, Ayvalık ve Kaş'ta her çeşitli seviyelerde dalış eğitimi verdi ve bu işi hiç yorulmadan, bıkmadan yapmak fikri büyük bir zevk vermektedir. En büyük tutkusu ise sualtı fotoğrafı çekmek, canlıları doğal yaşamında görüntülemek.

Kendisinin KOÜSAT ile ilgili değerlendirmesi ve düşünceleri şöyledir;

Ben her zaman insanın elindeki herhangi bir yetenek ve bilgisi varsa; çevresi ve bulunduğu grupla paylaşması, bu yeteneği / bilgisini çevresinin gelişimi ve yararı için kullanması gerektiğini düşünürüm. Bu nedenle KOÜSAT'ın akademik bir kurumun klubü olarak dalış ile ilgili bir takım bilimsel araştırmalar, yayınlar ve sosyal sorumluluk çerçevesinde İzmit Körfezi merkezli bir takım çalışmalar yapması en büyük hayalim. Ayrıca klubümüzün  en önemli özelliği olan "aile" bilincinin, bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da sürdürüleceğini umuyorum.

Geri Dön
koüsat © 2014 mehmet soyuer'in anısına emir caynak tarafından programlanmıştır.
echo <<
 

EOF;