Eğitmenlerimiz

Kamil Toker

Kamil Toker

  Kocaeli Üniversitesi Sualtı Topluluğu Danışman Öğretim Üyesi ve eğitmeni olan Kamil Toker 1956 yılında doğmuştur. Konya Maarif Koleji, Ankara Fen Lisesi mezunu olan Toker 1980 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olarak Tıp Doktoru olmuştur.  Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde uzmanlık eğitimini 1984 yılında tamamlayarak Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı olan Kamil Toker akademisyenliğe 1987 yılında Marmara Üniversitesi’nde başlamış, 1992 yılında Doçent olmuş ve 1995 yılında Kocaeli Üniversitesi’nde görev yapmaya başlamıştır. 1997 yılında Profesör olmuş ve 1997 – 2000 yıllarında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı görevini yürütmüştür. Halen aynı fakültenin Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı’nda görev yapmaktadır.

 1995 yılının son aylarında Kocaeli Üniversitesi Sualtı Topluluğu’nun kurulması ile sualtı ile tanışan Kamil Toker kuruluşundan bugüne KOÜSAT’ın Danışman Öğretim Üyesi’dir. Dalıcı eğitimlerinin tamamını KOÜSAT bünyesinde alan Kamil Toker 2006 yılında 2*CMAS TSSF Eğitmeni olmuş ve pek çok sayıda dalıcı eğitimine katkıda bulunmuştur.

 Kendisinin KOÜSAT ile ilgili değerlendirmesi ve düşünceleri şöyledir;

‘Hiç aklımda yokken Kocaeli Üniversitesi Sualtı Topluluğu sayesinde sualtını tanıma ve oraya erişme olanağı buldum. Sanırım KOÜSAT dışında bir başka oluşumda bunu yapabilmem çok kolay olmayacaktı. Her ne kadar kendisi bilimsel bir çalışmaya da veri üretmemiş olsa da buna aracılık etme çabası içinde olan KOÜSAT aslında bir bakıma kendiliğinden oluşan, sürdürülmesi, yönlendirilmesi spontan olarak ortaya çıkan ve 15 yılı aşkın bir süredir devam eden bir sosyal sorumluluk projesidir adeta. Üyelerine, kurumuna, sualtına, bilime ve bunların aracılığı ile ülkeye yaptığı katkılar göz önüne alınırsa bu söylediğim daha anlaşılabilir olacaktır. İnanıyorum ki KOÜSAT’lılar buradan dalıcı olmaktan öteye şeyler öğrenerek ayrılmaktadırlar. Umarım bu proje daha nice 15 yıllar daha devam eder.’

Geri Dön
koüsat © 2014 mehmet soyuer'in anısına emir caynak tarafından programlanmıştır.
echo <<
 

EOF;